To nejcennější – co je podle vás nejcennějšího na vašem soukromém pozemku, například na chalupě, kterou jste koupili či zdědili a rekonstruujete ji pro celoroční bydlení? No přece zázemí a soukromí. Toto nevynahradí vůbec nic, a jestliže vám do soukromí stále někdo nahlíží a navíc vás tím ovlivňuje, může na vás působit a svého postavení i zneužívat, je to skutečně velký problém. Nenechte si do soukromí nikým zasahovat a braňte vaši rodinu před zvědavci a šmíráky, ať už je to kdokoli.
Betonové ploty v Pohořelicích i kdekoli jinde vztyčíte do výšky až dvou a půl metru a tam, kde je to vhodné, můžete mít oplocení samozřejmě nižší, anebo tu betonový plot budete kombinovat s dřevem či s živým plotem.
Bariéru před větrem a deštěm – betonový plot je velmi dobrou volbou zabezpečení před povětrnostními vlivy. V první řadě chrání před větrnými poryvy, které mohou mít na zahradách nepříjemný dopad v podobě škod na úrodě či poškození zahradního nábytku a dalších předmětů. Plot chrání i před silnějším deštěm, pokud jeho kapky dopadají pod šikmým úhlem vlivem větru, a to zejména ze západu a severozápadu.
Vzhled plotu a výhled do krajiny – betonový plot by jistě bylo zbytečné stavět tam, odkud je překrásný výhled do okolních lesů, luk či polí, tam se hodí spíše nižší plůtek ze dřeva anebo vysázené túje, ale do míst, kde máte přímý výhled na nevzhledné stavby v okolí, například parkoviště, obchodní centra, výrobní haly či sklady, tam se zídka z betonu určitě hodí.
Zvířata – betonové desky lze zapustit i několik desítek centimetrů pod zemský povrch, tím pádem zabezpečíte prostor před podhrabováním. Žádné zvíře se pod plotem neprotáhne, což bývá problém zejména u drátěného pletiva. Vhodné je to tam, kde se zvířata podhrabují z parcely směrem ven, ale i v opačném případě, kdy se snaží volně žijící zvířata podhrabat k vám.