Začátky
Nejprve si musíme říci, že ne každý má hudební sluch, takže hraní na hudební nástroje se nemusí dařit každému. Jestliže k nim však máte nějaký vztah, tak je jedině dobře, když se v této dovednosti zdokonalujete. Mnoho lidí vystřídá různé nástroje, přičemž za zkoušku rozhodně stojí elektrická kytara, protože s ní můžeme hrát spoustu slavných skladeb, a především zní s různými efekty opravdu skvěle. Jak se na ni naučit?
Bude to vyžadovat jisté úsilí a trpělivost, protože to není proces, který by se dal zvládnout ze dne na den. Pro hudební nástroj běžte do specializované prodejny, přičemž do začátku stačí klasická elektrická kytara za rozumné peníze. K učení rozhodně pomůže nějaká dobře zpracována učebnice. Dále to chce zkušeného člověka, který nám pomůže a ukáže nám, kde děláme chyby. Pokud nikoho takového osobně neznáme, tak učitele můžeme najít přes internet. Trénovat se musí i doma, s čímž může pomoci online kurz.
Úprava zvuku
Při koupi akustické kytary musíme počítat s tím, že bude vydávat stále stejné zvuky, tedy za předpokladu správného nalazení. Elektrika to je však jiné kafe, když využijeme různých laicky řečeno krabiček. V základu hraje normálně a takový stav je ideální na učení. I zde je potřeba správné nalazení, přičemž jako začátečník to můžete nechat na někom zkušenějším. Jistě Vás ale časem zlákají třeba metalové skladby, kde si všimnete, že zvuk kytara je o dost živější a specifičtější.
Je to dáno použitím různých efektů. Pedalboard, co vydrží napořád nejí nic pro spoustou hudebníků, protože mnohdy se nadchnou pro nějaký nový produkt, takže přichází další vylepšení. Pomocí kvalitních efektů můžeme dosáhnout opravdu skvělého zvuku, kterého se nebudete moci nabažit. Právě hra nohami a zapojování tak různých efektů je při hraní na elektrickou kytaru velmi důležité a v dnešní době časté.